Co to je, použití, vlastnosti

Vysokotlaké
lamináty (HPL)

Co je vlastně vysokotlaký laminát?

Nejdůležitější produkt nabídky naší společnosti. Nabízíme nejlepší světové značky - FORMICA, Resopal, Duropal, ARPA, Polyrey, Metapal, Modekor, Homapal. HPL lamináty jsou nejodolnějším materiálem pro výrobu nábytku a interiérového designu. Laminát získává své vlastnosti lisováním za vysokého tlaku a vysoké teploty. Kraftové papíry (sycené fenolovou pryskyřicí), dekorační papír a overlay (krycí, ochranná vrstva) jsou stlačeny za vysoké teploty po dobu cca 80 minut. Při tomto procesu dochází k propečení jednotlivých vrstev v kompaktní celek. Standardní tloušťky HPL jsou od 0,7 do 1,3 mm. Povrchy mohou být lesklé, matné nebo v různých strukturách. Jedná se o materiál s nejlepších poměrem kvalita/cena pro výrobu nábytku a stavebních realizací. HPL nutně vyžaduje ke svému využití nosný podkladový material (DTD, MDF a pod.) a protitah (HPL stejné tloušťky). Lamináty v naší nabídce přirozeně splňují normu ČSN EN 438 = jedná se o vysokou oděruvzdornost, vysokou odolnost proti proražení, vysokou odolnost vůči teplotě (do 180 st. C), vysokou odolnost proti průniku vody. Mají garantovanou rozměrovou stálost a vysokou odolnost proti oxidaci povrchu – tedy stálobarevnost. Povrch je vhodný pro přímý styk s potravinami.

Použití

HPL kvůli svým vlastnostem nabízí uživatelům široké možnosti použití - na kuchyňské desky, desky stolů, skříňový nábytek, na výrobu dvířek, jako obkladový materiál na obložení stěn, dělící příčky, odolné kancelářské podlahy, montážní stoly v průmyslu, izolační a nosné desky pro elektroprůmysl a mnoho dalších konstrukčních realizací.

Příklady využití

Kuchyňský nábytek, Bytový nábytek, Koupelnový nábytek, Komerční nábytek, Nábytek kancelářský, Nábytková dvířka, Hotelový nábytek / recepce, Nástěnné panely, Kuchyňské desky / dvířka, Psací stoly, Tabulky, Interiérové dveře, Posuvné dveře, Veřejné budovy / obchodní prostory (materiál se sníženou hořlavostí), Fasády budov, Podlahy, Sanitární kabiny, Výtahové kabiny, Dekorativní prvky v pozemních dopravních prostředcích, letecké i námořní dopravě (certifikáty IMO)

Vlastnosti

  • Vysoká odolnost vůči oděru
  • Vysoká odolnost vůči nárazu
  • Vysoká odolnost proti poškrábání
  • Rozměrová stálost
  • Snadno se čistí
  • Tepelná odolnost (do 180 st. C)
  • Odolnost vůči vlhkosti a vodě
Kontakty