Kompaktní desky

Až do poměrně nedávné doby jsme mohli sledovat snahu o co nejsilnější pracovní desky, které byly synonymem něčeho lepšího, bohatšího a exkluzivnějšího. Postformované 28 mm desky nabízené celou dekádou 90. let byly nahrazeny v novém tisíciletí deskami 40 mm a postupně i silnějšími. Nicméně, trh se nikdy nezastaví a neustále hledá nová estetická řešení. Takovou novinkou jsou laminátové kompaktní desky, které se vyznačují taky tloušťkou … ale pouze 12 mm!
Jedná se o minimalistický přístup k estetice v kuchyni. Přináší nejnovější revoluci v pracovních deskách. 12 mm desky se zdájí být ideální odpovědí na rostoucí zájem o “lehké” řešení.
Pochybnosti může budit mechanika “lehké” desky. Existují minimálně dva materiály, které odpovídají této vizi designu. Prvním je již poměrně dobře známý Solid Surface (umělý kámen), zatímco druhým je relativně nepopulární pro tuto aplikaci Compact. Kompaktní laminát nabízí všechny užitečné funkce, které vlastní prostá laminovaná pracovní deska – odolnost vůči skvrnám, škrábancům, cigaretovému popelu atd. Navíc compact nabízí absolutně vodotěsné jádro a tloušťku 12 mm, která splňuje požadavky na mechaniku desky. Co je důležité – ve srovnání s kompozitními akrylovými deskami Solid Surface se kompaktní desky vyznačují zcela jiným estetickým povrchem. Nejvíc poptávanou barvou jádra kompaktů je černá nebo bílá, ale v poslední době se již nabízí také jádro v barvě dekoru desky.


Použití

Kompaktní desky o tl. 10 a 12mm jsou samonosným konstrukčním materiálem na:
Kuchyňské desky, Koupelnové desky, Tabulky, Stoly, Sanitární kabiny, Skříně do saun a bazénů
Vlastnosti

Vysoká odolnost vůči oděru, Vysoká odolnost vůči nárazu , Vysoká odolnost proti poškrábání, Snadno se čistí, Samonosný materiál, Tepelně odolný, Odolný vůči vlhkosti a vodě, Odolný vůči standardním chemickým prostředkům, Na vyžádání se zvýšenou požární odolností, Snadná manipulace a instalace

Zobrazen 1. – 36. z 328 výsledků

1 2 3 4 8 9 10
Kontakty