Umělý kámen

Solid Surface je název pro deskové materiály upravitelné do kompaktního povrchu beze spár. Obecné složení: pojivo (15-25%), plnivo (cca 70-80%) a pigmenty. Jako plnivo je použit derivát bauxitu ATH (aluminium trihydrát), jako pojivo buď Polymetylmethakrylát nebo Polyester. Často bývá řazen i do kategorie Kompozitní materiály.


Použití

Díky neporéznímu a sterilnímu povrchu se umělý kámen používá především na pracovních plochách:
Kuchyňské desky, Koupelnové desky, Pulty v hotelech /recepce, Nemocnice, Laboratoře, Lékařská centra, Ubytování a stravování, Banky, Obchody, Lodě a plavidla, Obklady stěn, Umyvadla a dřezy
Vlastnosti

elegantní a moderní design, trvanlivost a vodotěsné spoje, jednoduché opracování materiálu při výrobě (termoplastické vlastnosti), možnost realizovat nejmodernější myšlenky (žádné viditelné spoje, trojrozměrný povrch, široká škála povrchových úprav od matných přes saténové až do vysokého lesku!), vynikající kombinace s jinými materiály používanými v koupelně: sklo, kámen, akryl nebo nerezová ocel, teplý a příjemný na dotek, umožňuje vytvořit funkční, ale esteticky dokonalé detaily: věšáky na ručníky, zásobníky na kapesníky a papír, mýdlo, a pod. (zaoblené, bezpečné a hygienické okraje), široký program umyvadel a dřezů ve stejných barvách jako pracovní desky, možnost závažných oprav bez demontáže, hygienický, úsporný, jednoduchý při údržbě, vhodný na plochy mající kontakt s potravinami, snadno se udržuje v čistém a sterilním stavu (aseptický a neporézní materiál)

Zobrazen 1. – 36. z 189 výsledků

1 2 3 4 5 6
Kontakty